M E D Y A X

QR Code İle Hayal Ettiğiniz Her Şey Bir Karede

QR Kod ile sunacağınız cazip kampanyalar sayesinde müşterilerinizin dikkatini çekin, rakiplerinizin bir adım önünde olun. QR Code Matic Qrcode kullanarak yapabileceklerinize siz de şaşıracaksınız. Bu kodların gizli dünyasında bir web sitesinden tutun, online menülere, dijital kartvizitlerden, pdf dokümanlarına kadar bir çok veri barınabilir. Hayal ettiğiniz her şey bir karede.

 

Nedir Bu Qr Kod?

 

1994 yılında bir Japon şirketi ve Toyota'nın yan kuruluşu olan Denso Wave'in baş mühendisi Masahiro Hara tarafından icat edilen QR kod, ilk olarak üretim sürecinde hareket eden araçları ve parçaları izlemek için kullanıldı.

Quick Response'un kısaltması olan QR kodları, akıllı telefonlar gibi dijital cihazlarla kolayca okunabilen bir barkod türüdür. Bilgileri, yalnızca yukarıdan aşağıya okunabilen standart barkodların aksine, yukarıdan aşağıya ve sağdan sola olmak üzere iki yönde okunabilen kare çerçeve içinde, bir dizi piksel olarak depolarlar.

Her QR kod’un düzeni, içerdiği bilgilere bağlı olarak değişir. İşte burada tam olarak yapacaklarınız sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır. İster bir pazarlama aracı, ister sayfalarca doküman, isterseniz kare içine sığdırılmış kişi kartları ve daha fazlası...

 

Statik ve Dinamik QR Kodlar

QR kodlar, kodlanan verilere ve işleve bağlı olarak tasarım açısından farklılık gösterir ve temel olarak iki şekilde kategorize edilebilir: Statik ve Dinamik QR Kodlar.

Statik bir QR kod; oluşturulduktan sonra değiştirilemez. Bu, bir etkinlik için toplu olarak QR kod oluşturmak için idealdir. Bu statik kodun dezavantajı, yaratıcılık eksikliğidir ve kodun kaç kez taranmış olabileceğine dair analizlere izin vermez. İyi bir statik QR kod örneği, Wi-Fi şifreniz için olabilir.

Dinamik QR kodlar, kodu istediğiniz kadar değiştirmenize ve düzenlemenize olanak tanır. Kodunuzun içeriğindeki bilgi değişse bile, kare kodunuz değişmeyecektir. Bu nedenle basılı materyallerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Kod tarandığında, sizi oluşturduğunuz içeriye yönlendirir. Bu kodlar, tasarımınızı özelleştirmek gibi paketleme özgürlüğü sunar. Ayrıca reklam istatistiklerini izleme ve ölçme yeteneğine de sahiptirler.

Oluşturmuş olduğunuz dinamik QRCodlar, kodun nerede ve hangi cihazla tarandığına erişmenize olanak tanır. Kampanya bilgilerini ekleme ve taramaları izlemenin yanı sıra, toplanan tüm sonuçlarını excel raporu olarak inceleyebilirsiniz.

 

QR kodu ile neler yapabilirsiniz?

Restorandaki menüyü görüntülemek, bir sosyal profili bağlamak veya bir hesaba arkadaş eklemek, uçuş bilgilerinizi mobil cihazınıza kaydetmek, uygulama indirmek, ödeme gönderip almak, Wi-Fi'ye erişmek, dijital kartvizitinizi oluşturmak ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. QR kodlarla yapabilecekleriniz sonsuzdur.

Qr Kod ile işletmenize nasıl değer katabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 444 4 082 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya info@medyax.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz.

Medyax Bilişim Hizmetleri

Başarı, global bir vizyon ve cesaretle
çalışmayı gerektiriyor.

Bize Ulaşın