M E D Y A X

Eticaretport B2B ve B2C E-Ticaret Yazılımları

İşinizi e-ticaret’e taşıyın, dijital mağazanızı hemen kurun. Günümüz teknolojileri ile kodlanan EticaretPort’un gelişmiş özellikleri sayesinde ürünlerinizi kolayca dijital mağazanızda satışa hazır hale getirin.

Satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak için ilk adımı çevrimiçi mağazanızı kurarak atın. E-ticaret platformları için birinci kural; güçlü ve esnek bir alt yapıyla günümüz teknolojisi ile hazırlanmış olmasıdır. Ancak bu hikayenin yalnızca başlangıcı. Dijital yolculuğunuzda yanınızda olan ajans rehberliği sizi hedeflerinizin çok üzerine taşıyacak ikinci adım. Yeni müşteriler kazanmak ve sitenize gelen dijital ziyaretçi sayısını artırmak, tamamen işinize ve bütçenize uygun pazarlama yaklaşımını bulmakla ilgilidir. Şık, modern ve etkili e-ticaret altyapısı sunma, ürünleriniz ve hizmetleriniz için istikrarlı bir müşteri akışı sağlamanıza yardımcı olma konusunda uzmanız. İhtiyacınız olan tüm özellikleri, güçlü ve esnek altyapıyı eticaretPort paketlerimizde bulabilirsiniz.


Başarı için tüm süreçlere hakim, tecrübeli, donanımlı ve size her konuda destek sunabilecek bir teknoloji firması ile çalışmalısınız. E-ticaret platformunu satın aldığınız firmanın danışmanlığı, sizi başarıya götürecektir.

E-ticaret projenizde istekleriniz ve ihtiyaçlarınızı dinleyip size özel çözümler üretebiliriz. Esnek altyapımızla tam zamanında üretim sağlarız.

Eticaret platformunuzun tüm sanal pazarlar ile entegre çalışması zaman ve maliyet açısından önemlidir. Eticaretport ile sanal pazarlardaki mağazalarınızı tek bir kanaldan kolayca güncelleyebilir, stok ve satışlarınızın takibini yapabilirsiniz.  

İnternet mağazanızdan yaptığınız satışlar; sadece bulunduğunuz konumdaki müşterilerinizin dışında, EticaretPort’un gelişmiş e-ihracat modülü ile dünya genelindeki sanal pazarlar yolu ile potansiyel müşterilere ulaşmanızı kolaylaştırır.
Şimdi siz de tüm Dünya’ya ulaşın ve ürünlerinizi tanıtın.

 

B2C

B2C İngilizce karşılığı “Business to Customer” tanımının kısaltmasıdır. B2C işletmeden tüketiciye satış yapılabilen eticaret platformlarıdır. İşletmelerin tüketicilere ürün veya hizmet sattığı online ticaret türüdür. İşletmeden tüketiciye (B2C) en popüler ve yaygın olarak bilinen satış modelleri arasındadır.

 

B2B

B2B İngilizce karşılığı “Business to Business” tanımının kısaltmasıdır. İşletmeler arası ticaretin sağlandığı platformlardır. Bu sistemi, bireysel tüketicilere satış yapan işletmelerden ziyade birbirlerine satış yapan işletmeler tercih eder. B2B sistemi ile bayileriniz ile olan ticaret modelinizi kolayca yönetebilirsiniz.

 

B2B ve B2C Farkları

B2B iş modelinde son tüketici işlemlere dahil değildir ve sadece firmalar arasında bir ticaret yapılmaktadır. B2C ise işletmeden tüketiciye olarak bilinen iş modelidir. B2B ve B2C arasındaki en belirgin fark budur.

Ancak iş modellerindeki farklılık sebebi ile, reklam pazarlama çalışmaları, müşteri ilişki yönetimi, hedef kitle seçim ve analizleri, tedarik ya da üretim süreçleri gibi arka plandaki işin yönetim stratejisi ve bu stratejilerin uygulanışları da büyük farklılıklar göstermektedir.

 

E-İhracat ve Modüller

Artık sınırlarınızı aşın ve işinizi Dünya’ya taşıyın. Ürün yada hizmetlerinizi, Dünya geneline ulaştırarak hem gelirinizi, hem de markanızın değerini arttırın. E-ihracat, ürünlerinizi internetten yurt dışına satarak global pazardan pay almanızı sağlayan bir ticaret modelidir. E-ihracat ile ürünlerinizi online satış kanalları üzerinden dünyanın dört bir yanına satabilirsiniz.

 

E-ihracat ile ürünlerinizi fiziksel bir varlık oluşturmanıza gerek kalmadan dünyanın dört bir yanına satmakla kalmaz, aynı zamanda şunları da yapabilirsiniz:

 • Web sitenizde farklı pazarlar için özel bağlantılar sunarak (örn. hedef pazarın dilinde ve para biriminde bilgi sağlamak) ürün veya hizmet tekliflerinizi müşterinin konumuna göre özelleştirebilirsiniz.
 • Pahalı ve zaman alıcı ücretsiz bir numara kullanmak yerine, web sitenizdeki sıkça sorulan sorular (SSS) listesi veya e-posta yardımı aracılığıyla online müşteri desteği sunabilirsiniz.
 • Ürün veya hizmetlerinizin özelliklerini; resimler, açıklamalar, teknik ayrıntılar, fiyatlandırma, nakliye ve iade politikalarını kullanarak vurgulayabilirsiniz.
 • Ürün veya hizmetlerinizi deneyimleyen kullanıcıların, referanslarını ve video gösterimlerini ekleyebilirsiniz.
 • Potansiyel müşterilerinize şirketinizin geçmişi, personeli, konumu, ortakları vb. hakkında daha fazla bilgi vererek şirketinizi tanıtabilir ve markanızı oluşturabilirsiniz.
 • E-posta yoluyla uluslararası müşterilerle iletişiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Sorulara anında yanıt verebilir, müşterilerinize ürün sevkiyat durumlarını bildirebilir ve onlara özel tekliflerle ilgili en son haberleri veya bilgileri gönderebilirsiniz.

 

E-ihracat yapmayı düşündüğünüzde dikkat etmeniz gereken adımlar:

 • E-ihracat potansiyelinizi değerlendirin.
 • Bir e-ihracat planı geliştirin.
 • Proaktif davranıyorsanız ve ürünlerinizi dış pazarlarda aktif olarak pazarlamayı düşünüyorsanız, ihracat planı kesin bir zorunluluktur. Bir e-ihracat planı, ticaretin dijital yönlerini ele almanıza yardımcı olacaktır.
 • Ürünlerinizi dış pazarlar için gözden geçirin. Dış pazara girmeden önce ürünlerinizin mevcut haliyle uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Hem dış pazardaki zevkleri ve tercihleri, hem de ürünleriniz için geçerli olan belirli yabancı düzenlemeleri göz önünde bulundurmalısınız. Bunların her ülkeye göre değişeceğini unutmayın.
 • E-ihracat ile ilgili yasal konuları araştırın.
 • Birden fazla dilde içerik sunan bir web sitesi geliştirin. Farklı dillerin kullanıldığı birden fazla ülkedeki müşterilere ulaşmayı hedefliyorsanız bu gerekli olacaktır.
 • Satış yaptıktan sonra ürünlerinizi müşterinize sorunsuz ulaştırın.

 

E-ticaretin satış, müşteri ilişkileri, finans, pazar araştırması ve satın alma gibi birçok uygulaması vardır. Bu uygulamaların ihracatçılara sağlayabileceği faydalardan bazıları şunlardır:

 • Ürün bilgilerinizi sunmak ve güncellemek için gereken sürenin azaltılması.
 • Çevrimiçi pazarlama ve reklamcılığın esnekliği ve uyarlanabilirliği.
 • Müşteriler ürünlerinize günün 24 saati, yılın 365 günü erişim sağlayabilmesi.
 • Müşterilerin ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verilebilmesi.
 • Demografi, pazar özellikleri ve rakip analizleri gibi bilgilere daha kolay erişim sağlanabilmesi.
 • Dünya pazarlarına erişim ve dolayısıyla daha fazla ihracat fırsatı.

 

Özel Tasarım

EticaretPort ile sitenizi markanıza ve sektörünüze en uygun şekilde size özel tasarlıyoruz.

 

Özelleştirilebilir Tema

EticaretPort altyapısında standart olarak hazırladığımız temalarımızdan seçeceğiniz herhangi birini sizin için özelleştirebiliriz.

Detaylı bilgi almak için 444 4 082 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya info@medyax.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz.

Medyax Bilişim Hizmetleri

Başarı, global bir vizyon ve cesaretle
çalışmayı gerektiriyor.

Bize Ulaşın