Müşteri Hizmetleri 444 4 082
Mobil İnternette Artış
Avea CEO'su Erkan Akdemir, "Mobil İnternet Kavramı 2011' de hızla gelişti. 3G ile beraber mobil internet hizmeti alan abone sayısı 3,5 milyonu aştı. Mobil internet kullanımı Ocak 2011den bu yana yüzde 120 artış gösterdi" açıklamasında bulundu.
Artan mobil internet kullanımı ile  Mobil Uygulamaların Önemi Günden Güne Artıyor...

Mobil uygulamalar… Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının hayatında büyük yer edinen uygulamalar deyince akla artık sadece App Store (IOS Uygulamaları) gelmiyor. Apple’dan sonra BlackBerry, Google (Android Uygulamaları), Microsoft, Nokia ve Samsung gibi teknoloji devleri kendi mağazalarını açarak sadece cihaz değil cihazla birlikte yepyeni bir dünyayı, binlerce uygulamayı pazarlamaya başladılar.

Bugün uygulama pazarında en güçlü ve geniş mağazanın sahibi hala Apple. Apple’ın uygulama mağazası App Store’da yaklaşık yarım milyon uygulama var. Apple’ın bu alanda en büyük rakibi olan Google Android mağazasının uygulama sayısı ise 100 bine ulaştı.

Çok yoğun olan insanların elinden düşmeyen akıllı telefonları ve tabletleri gördükçe, mobil uygulamaları taş deneyindeki küçük taşlara benzetiyorum. Bir kabın içine önce küçük taşları koyarsanız büyüklere yer kalmaz, önce büyükleri yerleştirirseniz, büyük taşların arasında kalan boşluklar sayesinde küçük taşlar da aynı kabın içinde kendine yer bulur.

Mobil iphone, ipad, andriod, facebook uygulamaları sayesinde gün içinde iki işimizin arasında kalan boşluklarda pek çok farklı iş yapabiliyoruz. Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, uygulamalar aracılığıyla internetin ve sahip oldukları cihazın imkanlarını bir arada kullanıyor ve herhangi bir web sitesine girmeden internette geziyor. Hayatı kolaylaştıran mobil uygulamalar arasında gazete ve haber ajanslarının uygulamaları medyayı takip edenler, günlük gazete okuyanlar için özel bir yer tutuyor. Bu sayede yolda, arabada, otobüste, kafede ülke gündeminden haberdar olmak mümkün oluyor. Böylece boşa geçen zamanlar iyi değerlendiriliyor!