Müşteri Hizmetleri 444 4 082
Hosting Hizmetleri
HOSTING
  Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.
İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de barındırma hizmeti denir.
Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri vardır.
Fiyatı ve performansı etkileyen temel hosting özellikleri:
Hosting Depolama Alanı
Bant Genişliği Giriş ve Çıkış Trafiği
Sunucu İşletim Sistemi Tipi (Windows, Linux, Unix, Centos, Redhat, FreeBSD)
Veri Tabanı Desteği (MySQL, MSSQL, Access, ...)
Admin Paneli (Plesk, cPanel, Direct Admin, Entrenix, ...)
SSL Desteği Güvenlik Sertifikası (VeriSign, Thawte, Comodo,...)
Server Side Scripts (ASP.NET, ASP, PHP, ...)
      Hosting hizmeti Tükçesiyle "barındırma" işlemidir. Resimlerin, yazıların veya videoların bir bilgisayar üzerinde tutulması ve bu verilerin internet kullanıcıları tarafından erişilebilir halde bulundurulması hizmetine "barındırma hizmeti" denir. Bir web sitesinin arka yüzünü içerir. 
     Sitenizde olmasını istediğiniz tüm dökümanlar bu arka yüz tarafında tutulur. Bu bilgileri tutan bilgisayarlara sunucu denilmektedir. Sunucular aynı anda yüzlerce kullanıcının isteklerine cevap verebilecek konfigürasyonda yapılanmışlardır. Hosting servisi sağlayan firmanın erişim hızı, direkt olarak sizin web sayfalarınızın açılma süresine eşittir. Dolayısı ile hosting hızı ne kadar fazla ise web sayfalarınız o kadar hızlı ve sorunsuz açılır.
    Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server, web sunucusu), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de barındırma hizmeti denir. 
      Web hosting ihtiyaçlarınız için size uygun olabilecek farklı boyutlarda hosting paketlerimiz bulunmaktadır. Aşağıdaki tablodan ihtiyacınıza uygun seçimi yapabilirsiniz.
  WEB-1 PAKET
  1000 Mb Web Alanı
  20 Pop3 E-posta
  1 Domain Yayınlama
  10 Gb Band Genişliği
  1 Mysql DB
  Webmail
  Sınırsız Subdomain
  1 adet Web Sitesi
  Medyax K.Panel
  250 TL

  WEB-2 PAKET
  2000 Mb Web Alanı
  30 Pop3 E-posta
  1 Domain Yayınlama
  30 Gb Band Genişliği
  1 Mysql DB 
  Webmail
  Sınırsız Subdomain
  2 adet Web Sitesi
  Medyax K.Panel
  320 TL
  WEB-3 PAKET
  3000 Mb Web Alanı
  40 Pop3 E-posta
  1 Domain Yayınlama
  50 Gb Band Genişliği
  1 Mysql DB 
  Webmail
  Sınırsız Subdomain
  2 adet Web Sitesi
  Medyax K.Panel
  360 TL