Müşteri Hizmetleri 444 4 082
AdWords API


AdWords API

Reklamverenlerin birbiriyle etkileşim kurmasına olanak tanıyan ve oluşturdukları uygulamalar aracılığıyla onların AdWords hesabında değişiklik yapan gelişmiş bir özelliktir.

  • AdWords API (uygulama programlama arayüzü), geliştiricilerin, doğrudan AdWords sunucusundaki hesap ayrıntılarıyla etkileşim kuran uygulamalar oluşturmasına ve bu uygulamaları kullanmasına olanak tanır.
  • API, reklamverenlerin büyük AdWords hesaplarını ve kampanyalarını daha etkin bir biçimde yönetmesine yardımcı olabilir. Örneğin, AdWords verilerinizi; envanterler gibi diğer sistemlerde kullanacak şekilde derleyebilir, düzenli raporlar oluşturabilir ve toplu kampanya ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • AdWords API'yı kullanmak için Müşteri Merkezim (MM) hesabınızın ve bir Geliştirici Simgenizin olması gerekir.

AdWords Uygulama Programlama Arayüzü (API)

Google AdWords Uygulama Programlama Arayüzü (API), teknik konularda birikimi olan büyük reklamverenleri ve üçüncü tarafları temsil eden geliştiriciler için tasarlanmıştır. Bunlar arasında, ajanslar, arama motoru pazarlamacıları (SEM'ler), ve birden çok müşteri hesabını veya büyük kampanyaları yöneten diğer çevrimiçi pazarlama uzmanları yer alır.

Google AdWords API'sı, geliştiricilere, doğrudan Google AdWords sunucusuyla etkileşim kuracak uygulamalar oluşturma olanağı verir. Reklamverenler ve üçüncü taraflar, bu uygulamalar sayesinde büyük veya karmaşık AdWords hesaplarını ve kampanyalarını daha etkin ve yaratıcı bir biçimde yönetebilir.

API'yı nasıl kullanabilirsiniz?

AdWords API'nın uygulanması teknik bilgi ve programlama yetenekleri gerektirdiğinden, en iyi sonuçları yazılım geliştiricilerle çalışan reklamverenler alır.

API esnek ve işlevseldir. API'yı kullanarak, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir uygulama oluşturabilirsiniz. API'yı kullanarak:

  • Otomatik olarak anahtar kelimeler, reklam metinleri, hedef URL'ler ve özel raporlar oluşturabilirsiniz.
  • AdWords verilerini envanter sisteminizle entegre ederek, kampanyaları stoklarınıza göre yönetebilirsiniz.
  • Hesapları yönetmenize yardımcı olacak ek araçlar ve uygulamalar geliştirebilirsiniz.

AdWords API SOAP arayüzü, Java, PHP, Python, .NET, Perl, Ruby ve JavaScript dahil tüm popüler programlama dilleri tarafından desteklenmektedir.

API'ya Başlarken

Kaydolmak kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey aktif bir AdWords hesabıdır. Geliştirici olarak kaydolduktan sonra, simgenizi ve bütçe ayarlarınızı yönetmek için AdWords API Merkezi'ne erişebilirsiniz. Geliştirici simgeniz, AdWords API etkinliğinizi tanımlayan harf, sayı ve karakterlerden oluşan benzersiz bir kombinasyondur. Bu simge, AdWords sunucusuna ve müşterilerinizin AdWords hesaplarına erişmek için kullanacağınız anahtardır.

Api ve Uygulamalar

 

IOS ANDROID UYGULAMASI


Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Araryınız 444 4 082  Dahili 105

Buradaki yapılan tüm yazılımlar Medyax Bilişim Hizmetlerine Aittir. Google kendi yazılımı değildir. 3 part yazılım geliştiricileri tarafından üretilen hizmettir.
Google AdWords ve AdWords , Google Inc. Şirketine Ait Ticari Bir Markadir.